У чому відмінність IP камери від аналогової?

Аналогова камера передає зображення стандарту CCTV на приймальний пристрій в аналоговому вигляді по виділеному коаксіальному кабелю 75 Ом. Відстань передачі в залежності від якості кабелю становить від 200 до 500 метрів. Аналоговий сигнал схильний до перешкод і наведень від силових ліній. Роздільна здатність аналогового сигналу вимірюється в ТВЛ і становить для стандарту CCTV – 600ТВЛ. При оцифруванні дозвіл складає максимально 704х576 pix, що становить 0,4 Mpix. Приймальні пристрої формату CCTV уніфіковані. Це означає, що будь-яка аналогова камера може бути підключена до будь-якого відеореєстратора.

 

На даний час існують нові формати передачі аналогового сигналу, які дозволяють передавати 960 ТВЛ, а так само формати HD-CVI і AHD здатні передавати зображення з роздільною здатністю до Full HD. Отриманий сигнал без стиснення дозволяє отримувати якісне зображення в режимі реального часу, але проблема нових форматів в тому, що вони не сумісні між собою і купуючи камери і приймальний пристрій необхідно бути впевненим в їх спільній роботі. В подальшому може виникнути проблема пошуку підходящої камери при розширенні системи, заміни несправних елементів і модернізації.

IP-камера – повністю цифровий пристрій, яке в цифровому вигляді передає стислий відеосигнал (H.264, H.265, MJPEG, MPEG2000) за допомогою мережі Ethernet. Роздільна здатність зображення обмежується тільки матрицею, встановленої в камері, можливостям вбудованого процесора по обробці відеоданих і пропускною здатністю ЛВС. На даний час найбільшого поширення набули камери Full HD 1920×1080 (2Mpix). Доступні камери з роздільною здатністю 4К (8Mpix) і більш. Відстань передачі даних від IP-камери до комутатора обмежена 100м. З використанням оптичних ліній ця відстань може бути збільшена до декількох кілометрів і більше. IP-камери можуть здійснювати інтелектуальну обробку відеосигналу на борту, записувати зображення на вбудовану SD-карту, транслювати зображення безпосередньо в інтернет.

Серед особливостей IP-відеоспостереження варто відзначити: наявність артефактів стиснення відеозображення, істотна затримка при передачі даних по ЛВС, значні обчислювальні ресурси приймального пристрою під час декодування H.264 з високою роздільною здатністю.

Analog/IP camera

Монтаж відеоспостереження з використанням IP-камер високої роздільної здатності практично витіснило аналогове відеоспостереження за рахунок своєї гнучкості, багатим функціональним можливостям, зниження вартості камер і пристроїв обробки.

Остались вопросы по этой теме?

Оставляйте заявку.