Каталог товарів
0 0
0 товарів
0грн
Ваше повідомлення було надіслано Зв'яжемося з Вами найближчим часом

Як підключитися до камери відеоспостереження через інтернет

Як підключитися до камери відеоспостереження через інтернет
284
0
06.09.2022

Останнім часом автономні системи стеження дедалі частіше замінює відеоспостереження через інтернет, що дозволяє в режимі реального часу контролювати ситуацію на об’єкті з будь-якої віддаленої точки. Для реалізації цієї схеми немає необхідності постійно бути присутнім на місці, достатньо лише мати ПК або гаджет, підключений до інтернету. В результаті можна дистанційно реалізовувати весь доступний функціонал:

 • змінювати налаштування відеокамер;
 • вести онлайн-спостереження;
 • записувати, архівувати та зберігати значні обсяги інформації;
 • отримувати доступ до записів за будь-який відрізок часу та з будь-якої камери.

Можливість переглядати відеоспостереження через інтернет дає повний контроль над об’єктом, що забезпечує впевненість у збереженні матеріальних цінностей, власності, дозволяє постійно бути в курсі подій.

Як підключитися до камери відеоспостереження через інтернет

Які варіанти підключення доступні

Насамперед важливо зрозуміти, чи підтримує існуюча система можливість віддаленого доступу. Якщо вона оснащена сучасним обладнанням, то здебільшого така опція входить до її функціоналу. Забезпечити відеонагляд онлайн можна як для аналогових відеокамер, якщо вони працюють через цифровий відеореєстратор, так і для систем, що складаються з окремих IP-камер. Головне, правильно вибрати оптимальний спосіб підключення.

Підключення через статичну IP-адресу

Це один із найнадійніших способів, що передбачає наявність статичної адреси на Вашому об’єкті. Перевірити її можна, ввівши в рядок пошуку в браузері запит “моя IP-адреса”, далі запам’ятовуємо значення IP адреси та виконуємо перезавантаження роутера. Після чого повторюємо процедуру перевірки та пошук виконується знову. Якщо результати кожен раз різні, це говорить про те, що провайдер надає лише динамічний IP.

Отримати статичну IP-адресу, щоб зробити віддалене відеоспостереження через інтернет, можна двома способами:

 • звернувшись до Вашого інтернет-провайдера з відповідною заявкою на надання статичної IP-адреси для роботи віддаленого відеоспостереження
 • або самостійно, зареєструвавши своє доменне ім’я одному з DDNS-серверів.

Далі необхідно прокинути порти на роутері, наприклад, через налаштування Virtual Server або через налаштування DMZ.

На наступному етапі необхідно підключити до системи відеореєстратор або камеру. Для цього необхідно в їх налаштуваннях вказати з якої адреси та через який порт на пристрій надійде зовнішній запит. Попередньо необхідно уточнити у провайдера, який портів він не блокує.

Важливо! На стадії перевірки, щоб переглянути відеоспостереження через інтернет, необхідно заходити в систему з пристрою, підключеного до іншої інтернет-мережі. Для цього підійде смартфон із підключенням 3,4 або 5G або робочий ПК.

Динамічний DNS

Підходить для випадків, коли статична адреса відсутня. Для реалізації способу необхідно зареєструватися на спеціалізованому сервісі, де кожному користувачеві надається свій домен. Саме він вводитиметься в налаштування роутера, відеореєстратора замість IP-адреси. Також необхідно ввести дані постачальника послуг, тобто. фактична адреса сервера.

Наявність цієї інформації дозволяє роутеру в постійному режимі передавати на сервіс інформацію про зміну IP. В результаті користувач зможе встановити відеоспостереження через інтернет у будь-який момент часу через сервіс і потрапить на свій роутер, навіть якщо у нього змінилася адреса.

Цей спосіб підключення дещо простіше і дешевше, проте також передбачає налаштування роутера: прописування доменного імені, прокидання портів. Розібратися в цьому новачкові досить складно.

Варіанти підключення P2P

P2P

Це найпростіший і популярніший спосіб того, як підключити відеоспостереження через інтернет. Його підтримують IP-камери, у які вбудована можливість інтеграції з P2P-технологією. Їм спочатку надається унікальний ID в цифровій комбінації, який дозволяє провести ідентифікацію з хмарного сервісу. Цей код обладнання починає транслювати відразу після підключення до інтернету без необхідності додаткових налаштувань. Для реалізації P2P-підключення достатньо виконати найпростіший алгоритм дій, який на порядок простіше двох попередніх способів:

 • скачати та встановити на ПК, планшет, смартфон або інший гаджет необхідне ПЗ;
 • зафіксувати відеокамеру в зручному місці. Щоб мати можливість переглядати відеоспостереження через інтернет, вона повинна бути підключена до електрики, а також до всесвітньої мережі через Wi-Fi або кабель LAN.
 • запустити програмне забезпечення та ввести ID пристрою стеження. Якщо спостереження передбачається вести через смартфон або планшет, достатньо відсканувати QR-код коробки;
 • активувати роботу відеокамери.

Через простоту реалізації спосіб з P2P-технологією рекомендований для домашнього застосування. До того ж він дозволяє реалізувати максимум функціоналу: двосторонній голосовий зв’язок, дистанційне керування поворотними механізмами, можливість збереження записів на карту SD.

Додаток IVMS-4200

За допомогою якого програмного забезпечення можна налаштувати відеоспостереження через інтернет

Щоб налаштувати відеоспостереження через інтернет, потрібне різне програмне забезпечення залежно від способу:

 1. Статична IP-адреса. Для забезпечення зручності управління камерами на офіційних сайтах їхніх виробників є посилання на завантаження програмного забезпечення. Наприклад, обладнання марки Hikvision є додаток IVMS-4200/4500, для Dahua – gDMSS/Smart PSS. Також це програмне забезпечення є у вільному доступі на AppStore або Play Маркеті.
 2. Динамічні DNS. Щоб організувати відеоспостереження через інтернет онлайн за відсутності статичного IP, можна скористатися спеціалізованими сервісами No-IP, TZO, Dyndns або аналогічними. Вони також доступні на просторах Інтернету абсолютно безкоштовно.
 3. P2P-технологія. Для її реалізації кожен виробник розробляє свій сервіс, доступний для скачування на офіційному сайті. Для Dahua є програма Easy4ip, Hikvision – Hik-connect. Багато китайських брендів користуються універсальними платформами Vmeye, Xmeye.

Висновок

Порівнюючи різні варіанти реалізації віддаленого доступу, варто відзначити їх плюси та мінуси. Найбільш популярний в даний час P2P, безсумнівно, зручний. Не знаючи, як організувати відеонагляд через інтернет, варто вибрати саме його. Підключення до камери з власним ID може виконати непідготовлений користувач, який не розуміється на технічних тонкощах. У цьому він відкриває практично необмежені можливості контролю, управління.

Підключення через статичний або динамічний IP реалізується набагато складніше. Найчастіше для цього потрібне залучення стороннього спеціаліста. Крім того, статичний IP дорожче коштує. Ці способи віддаленого доступу рекомендовані для стеження масштабними об’єктами з великою кількістю камер (офіси організацій, підприємства). Практика показує, що таке відеоспостереження через інтернет відрізняється вищою швидкістю підключення навіть за значного потоку, що йде з різних точок. Причина в тому, що воно реалізується безпосередньо, минаючи проміжні сервери.

Таким чином, технологія P2P ідеальна для домашнього використання, застосування IP-адрес рекомендовано для професіоналів.

284
0
06.09.2022
Коментарі
Залишити коментар
Спасибо за ваш отзыв. Он был направлен на модерацию.